PRO SPORTOVCE

Penzion Pláně leží na křižovatce turistických, cyklistických a běžkařských tras (přímo na upravované běžkařské magistrále ve směru Churáňov - Nové Hutě), a je proto vhodným místem pro trávení volného času v průběhu všech ročních období.

Přímo od penzionu se můžete - ať už pěšky, na kole či běžkách - vydat na kratší i celodenní výlety směrem na Churáňov, Nové Hutě, Borovou Ladu, Kvildu či Horskou Kvildu, Modravu, k pramenům Vltavy ad.

Na své si ale mohou přijít i příznivci snowboardingu a sjezdového lyžování. Penzion se nachází pouhých 600 metrů od horní stanice lanovky Kobyla u lyžařského střediska Zadov (Churáňov), kde můžete využít nabídky jak denního, tak večerního lyžování.

Jeden a půl kilometru od penzionu se nachází rekreační středisko Nové Hutě s několika vleky, ideálními především pro děti a začínající či méně náročné lyžaře.

Máte-li sebou auto, pak můžete navštívit tři desítky vzdálené lyžařské středisko Mitterdorf, nedalo hraničního přechodu Strážný. Ideální je vydat se do Mitterdorfu během všedních dnů, kdy jsou tamní sjezdovky poloprázdné. Ceny jsou srovnatelné (či dokonce výhodnější) než v Čechách.

Kvalitní lyžování nabízí jednoznačně také 70 kilometů vzdálené rakouské středisko Hochficht. Počítejte s tím, že v zimě vám cesta zabare okolo hodiny a půl, nicméně během všedních dnů, kdy bývá Hochficht prázdný (kromě obodobí svátků a školních prázdnin), je jeho návštěva velmi příjemnou alternativou k lyžování na české straně.

 

Podrobnější informace o stavu sjezdovek a upravovaných běžkařských tratí naleznete např. na stránkách:

In2
Chalupa 1
Magistrála